Stavební spoření – má dnes ještě smysl?

Stavební spoření – má dnes ještě smysl?

Odpověď je jednoduchá – ano, určitě má.

Ačkoli se jistě najdou lidé, kteří tento druh spoření odmítají, má své nesporné výhody, které zde pro vás jednoduše shrnu.

Jedním z hlavních benefitů je státní podpora. Stát může k Vašim úsporám ročně přidat až 10% z roční úložky, maximálně 2000Kč. Když nám stát ještě někde něco dává skoro „zadarmo“, za jednoduchých podmínek, proč to nebrat. Jen doplním, že nárok na státní podporu má osoba a jedno rodné číslo = jedna podpora (nemůžete mít na sebe více těchto spoření).

Další výhodou je zajímavé zúročení. Samotná úroková sazba je běžná, většinou jen mírně převyšuje většinu spořících účtů, ale s připočtením státní podpory zhodnocení výrazně stoupne.

Úspory mají 6 let vázací dobu, to znamená, že aby jste o státní podporu zpětně zase nepřišli, nesmíte takto dlouho na peníze šáhnout. Jsou lidé, pro které je tato vlastnost nevýhodou, ale s ohledem na to, že stavební spoření má být dlouhodobý produkt, ji považuji za správnou – máte jistotu, že peníze rychle neutratíte, že opravdu něco uspoříte.

Pokud začnete se spořením včas, nemusíte mít problém s vlastními zdroji ve chvíli, kdy najdete TU nemovitost, svoji vysněnou, jak o tom píšu v článku zde.

Nepravidelnost ukládání peněz je dle mého názoru také benefitem. Sjednali jste dítěti spoření, ale po půl roce se změnila rodinná situace a nemůžete každý měsíc platit? U stavebního spoření to nevadí, většina produktů nabízí možnost platit třeba i jen jednou ročně. Může se hodit zejména v době Vánoc, pokud chtějí prarodiče obdarovat vnuky penězi a vy se bojíte, že je utratí za malichernosti – babička může peníze jednoduše poslat na stavební spoření dítěte.

Tím byla otázka z názvu dnešního článku beze zbytku zodpovězena, nezbývá než si vybrat jednu z pěti stavebních spořitelen na českém trhu, já spolupracuji se všemi.

Kontaktujte mě a vybereme společně tu nejlepší nabídku.

Pokud si už spoříte, gratuluji! Klikněte vpravo na červené tlačítko s nápisem Registrujte se a žádný můj článek už vám neunikne.

Lenka je certifikovaná hypoteční poradkyně s dlouholetou praxí od roku 2008. Pomáhá klientům najít co nejsnazší cesty k vlastnímu bydlení. Má talent srozumitelně vysvětlit postupy, které každého k ideálnímu domu/bytu dovedou. Více o ní si můžete přečíst zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.