Mgr. Lenka Rosochová

Jsem certifikovaná hypoteční specialistka s dlouholetou praxí, aktivně pomáhám klientům najít nejsnazší cesty k vysněnému bydlení a podnikatelům se rozjet na sociální síti LinkedIn.

Mám talent vysvětlit srozumitelně postupy, najdu pro vás nejlepší řešení.

Hypoteční specialistka, co školí další podnikatele LinkedIn

Máte rádi dlouhé příběhy?

Pak si zde můžete přečíst ten můj:

Začátky

Jmenuji se Lenka Rosochová a už od roku 2008 se zabývám hypotékami, od roku 2015 pracuji jako nezávislá hypoteční poradkyně. Zároveň jsem magistra historie, manželka a maminka malé dcery.

Každému klientovi dokážu zařídit pro něho to nejvýhodnější financování jeho vysněného bydlení a nesmírně mě to baví, pomáhat lidem v jejich snech o vlastním nebo lepším bydlení.

Pokud se zrovna nacházíte v nějaké složité situaci, naplánuji pro vás postup, jak se z ní dostat na cestu, na jejímž konci si i Vy pořídíte ideální bydlení.

Všechny nyní neřešitelné situace mají časem své řešení, ať už je to problematický rozvod, rozjezd podnikání, absence úspor jako základ pro koupi vlastního bytu, … a já pro Vás přesně popíšu, proč a jak musíte věci v životě změnit, abyste se dostali k vytouženému cíli – svému domu či bytu. Nebo dokonce k vytoužené investiční nemovitosti.

Vzpomínám si velmi dobře na své začátky ve financích, když jsem ještě na vysoké škole nastoupila do prvního zaměstnání, na poloviční úvazek, v call centru největší české pojišťovny.

Tehdy mi všechny bankovní pojmy, které dnes používám zcela běžně a hlavně přesně vím, co znamenají pro klienty, připadaly jako španělská vesnice. Musela jsem se toho spoustu naučit, ale bavilo mě to a přestože šlo o obor na míle vzdálený tomu, který jsem studovala, cítila jsem zde svoji šanci do budoucna.

Historik bankéřem?

Nedlouho poté přišla moje první zkušenost s hypotékou a sice mojí vlastní, když jsme s přítelem našli byt, do kterého jsme se zamilovali a chtěli ho mít, přestože jsem ještě dokončovala školu…

Na vlastní kůži jsem poznala, jaké to je, mít příjmy na hypotéku s odřenýma ušima (jeden plat průměrný a druhý poloviční). Vyřizování nebylo vůbec jednoduché, bylo třeba vyřešit ručení pro rodinné příslušníky, jinou nemovitost nutnou do zástavy i nedostatečnou hodnotu této zástavy. Stálo nás to hodně nervů.

Nicméně do vysněného bytu jsme se mohli přestěhovat a já byla o řadu finančních zkušeností bohatší.

Asi dva měsíce poté jsem dostala pracovní nabídku na místo v bance, které jsem ráda přijala a hned mi bylo jasné, co mě bude nejvíce zajímat – hypotéky!

Pracovala jsem v této bance 7 let, nejprve jako osobní bankéřka a poté jako hypoteční specialistka, ze začátku pro klienty přímo z banky, časem i jako podpora obchodů od hypotečních makléřů. Tito makléři byli s naší spoluprací natolik spokojeni, že brzy podíl hypoték od nich tvořil 80% ze všech.

Znala jsem podrobně metodiku banky pro hypotéky, učila ji nové kolegy a také přednášela na školeních pro externí hypoteční makléře.

Narození dítěte prostě přeskládá hodnoty...

Zlom v mé kariéře nastal v roce 2015, kdy se mi narodila dcera a s ní i změnil žebříček hodnot. Rozhodla jsem se, že už se do své práce nevrátím, že už nechci být denně v kanceláři od 8 do 17 a někdy i déle.

Vstoupila jsem na cestu podnikání a stala se nezávislou hypoteční makléřkou, které jsem dříve školila. Naučila jsem se metodiky všech bank i stavebních spořitelen a našla v nich rozdíly, které upřednostňují různé skupiny klientů.

Nyní, po více než 6 letech, vím u každého klienta již během prvního jednání, ve které bance nejspíše uspěje a proč.

Dokáži každému vysvětlit, proč jsou mnou doporučované banky pro ně vhodné a proč ty ostatní ne. Neslibuji vzdušné zámky, jdu na jistotu.

Velmi často se setkávám s klienty, kteří o pořízení bydlení začínají uvažovat, ale neví, na kolik peněz v bankách dosáhnou. Nebo s lidmi na začátku nové životní etapy, kteří potřebují empaticky navést kdy a za jakých podmínek si budou moci koupit vysněné vlastní bydlení.

A tak jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet s ostatními lidmi, kteří, stejně jako já před lety, řeší problém s tím, zda dostanou hypotéku.

Nahlédněte do sekce SLUŽBY.

Diverzifikace se vyplatí nejen v investicích...

Teď trochu propojení s realitou, v létě 2021 nás sice pomalu přestal děsit Covid, ale také se po dlouhých letech začaly zvedat úrokové sazby v bankách a to razantně. Roztočila se kola inflace k dvouciferným částkách a REPO sazba vyšplhala až na 7%.

Klienti tohle vše vnímali a výsledkem byl na přelomu roků 2021 a 2022 obrovský přetlak zájmu o hypotéky, až panické nabíraní hypoték každým, kdo se bál že bude hůř. A bylo.

Všichni z financí jsme horečně pracovali na hromadách hypotečních žádostí, zároveň ale také cítili blížící se pokles. Ten logicky přišel, navíc když v únoru 2022 začal válečný konflikt na Ukrajině.

Co dělat ve chvíli, kdy skoro ustal zájem o můj hlavní obor?

Já se v ten moment pevně rozhodla, že podnikání je moje životní cesta, ať se děje co se děje. Projekty, které kolem mě kroužily, jsem uchopila a vrhla se do jejich rozběhnutí. Tak v první fázi vznikly služby pomoci s koupí nemovitostí ve Španělsku, o tom více ZDE.

A ve jménu diverzifikace a vyhledání dalšího smysluplného tématu, kterým budu pomáhat lidem a ještě naplním svoji touhu lidi posouvat, vznikl v létě 2022 můj další projekt pomoci podnikatelům, jak se rozjet na síti LinkedIn.