Mgr. Lenka Rosochová

Jsem certifikovaná hypoteční specialistka s dlouholetou praxí a aktivně pomáhám klientům najít nejsnazší cesty k vysněnému bydlení.

Mám talent vysvětlit srozumitelně postupy, díky kterým vás k luxusnímu domovu dovedu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Začátky

Jmenuji se Lenka Rosochová a už od roku 2008 se zabývám hypotékami, od roku 2015 pracuji jako nezávislá hypoteční poradkyně. Zároveň jsem magistra historie, manželka a maminka malé dcery.

Každému klientovi dokážu zařídit pro něho to nejvýhodnější financování jeho vysněného bydlení a nesmírně mě to baví, pomáhat lidem v jejich snech o vlastním nebo lepším bydlení.

Pokud se zrovna nacházíte v nějaké složité situaci, naplánuji pro vás postup, jak se z ní dostat na cestu, na jejímž konci si i Vy pořídíte ideální bydlení.

Všechny nyní neřešitelné situace mají časem své řešení, ať už je to problematický rozvod, rozjezd podnikání, absence úspor jako základ pro koupi vlastního bytu, … a já pro Vás přesně popíšu, proč a jak musíte věci v životě změnit, abyste se dostali k vytouženému cíli – svému domu či bytu. Nebo dokonce k vytoužené investiční nemovitosti.

Vzpomínám si velmi dobře na své začátky ve financích, když jsem ještě na vysoké škole nastoupila do prvního zaměstnání, na poloviční úvazek, v call centru největší české pojišťovny.

Tehdy mi všechny bankovní pojmy, které dnes používám zcela běžně a hlavně přesně vím, co znamenají pro klienty, připadaly jako španělská vesnice. Musela jsem se toho spoustu naučit, ale bavilo mě to a přestože šlo o obor na míle vzdálený tomu, který jsem studovala, cítila jsem zde svoji šanci do budoucna.

Historik bankéřem?

Nedlouho poté přišla moje první zkušenost s hypotékou a sice mojí vlastní, když jsme s přítelem našli byt, do kterého jsme se zamilovali a chtěli ho mít, přestože jsem ještě dokončovala školu…

Na vlastní kůži jsem poznala, jaké to je, mít příjmy na hypotéku s odřenýma ušima (jeden plat průměrný a druhý poloviční). Vyřizování nebylo vůbec jednoduché, bylo třeba vyřešit ručení pro rodinné příslušníky, jinou nemovitost nutnou do zástavy i nedostatečnou hodnotu této zástavy. Stálo nás to hodně nervů.

Nicméně do vysněného bytu jsme se mohli přestěhovat a já byla o řadu finančních zkušeností bohatší.

Asi dva měsíce poté jsem dostala pracovní nabídku na místo v bance, které jsem ráda přijala a hned mi bylo jasné, co mě bude nejvíce zajímat – hypotéky!

Pracovala jsem v této bance 7 let, nejprve jako osobní bankéřka a poté jako hypoteční specialistka, ze začátku pro klienty přímo z banky, časem i jako podpora obchodů od hypotečních makléřů. Tito makléři byli s naší spoluprací natolik spokojeni, že brzy podíl hypoték od nich tvořil 80% ze všech.

Znala jsem podrobně metodiku banky pro hypotéky, učila ji nové kolegy a také přednášela na školeních pro externí hypoteční makléře.

Narození dítěte prostě přeskládá hodnoty...

Zlom v mé kariéře nastal v roce 2015, kdy se mi narodila dcera a s ní i změnil žebříček hodnot. Rozhodla jsem se, že už se do své práce nevrátím, že už nechci být denně v kanceláři od 8 do 17 a někdy i déle.

Vstoupila jsem na cestu podnikání a stala se nezávislou hypoteční makléřkou, které jsem dříve školila. Naučila jsem se metodiky všech bank i stavebních spořitelen a našla v nich rozdíly, které upřednostňují různé skupiny klientů.

Nyní, po více než 6 letech, vím u každého klienta již během prvního jednání, ve které bance nejspíše uspěje a proč.

Dokáži každému vysvětlit, proč jsou mnou doporučované banky pro ně vhodné a proč ty ostatní ne. Neslibuji vzdušné zámky, jdu na jistotu.

Velmi často se setkávám s klienty, kteří o pořízení bydlení začínají uvažovat, ale neví, na kolik peněz v bankách dosáhnou. Nebo s lidmi na začátku nové životní etapy, kteří potřebují empaticky navést kdy a za jakých podmínek si budou moci koupit vysněné vlastní bydlení.

A tak jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet s ostatními lidmi, kteří, stejně jako já před lety, řeší problém s tím, zda dostanou hypotéku.

Co vše pro vás mám? Konzultace pro podnikatele, jak sestavit daňové přiznání pro budoucí úvěr, samotný výběr vhodné hypotéky, pojištění >> nahlédněte do sekce SLUŽBY.