Proč jako podnikatel působit na LinkedIn

Proč jako podnikatelé máte působit na sociální síti LinkedIn? Vždyť to je ten vyhledávač zaměstnanců…nebo ne? Tohle je rozšířený mýtus, který vám v článku ráda vyvrátím.

 

Nejhorší příspěvek měl dosah 80%, ten nejlepší přes 800%. Že jsem se určitě v těch procentech přepsala o nulu?

 

Kdepak, nemluvím totiž o FB, ale o LinkedInu.

 

Tahle sociální síť, která před dlouhými roky vzešla z vyhledávače zaměstnaneckých a pracovních příležitostí, nabízí za mě geniální možnosti dát o svém podnikání vědět správným lidem.

 

Najdete tam „vyšší třídu“, konkrétně horní 2 miliony Čechů, co do příjmu a zejména inteligence. Například pro mě jako expertku na hypotéky a nemovitosti v zahraničí ideální působiště. Chcete se taky mězi těmito lidmi více zviditelnit?

 

Ještě v roce 2021 platilo, že z těch 2 milionů tvoří obsah jen 2% uživatelů, pojďme společně to číslo zvednout!

V létě 2022 jsem si řekla, že si dám od stagnujících financí trochu pauzu. A místo toho pomohu šikovným podnikatelům, kterých znám hodně z facebookových podnikatelských skupin, rozjet jejich působení na LinkedInu.

 

LinkedIn jsem začala pasivně sledovat s cílem užívat ho pro svůj byznys (hypotéky a nemovitosti) asi před 2 lety. Pak někdy začátkem roku 2021 jsem pomalu začala publikovat vždy to, co mělo na Facebooku organicky nebo i v reklamě nejlepší výsledky. A reakce žádné, sem-tam laik. Dosahy jsem ještě neuměla v tu chvíli vyhodnotit, ale byla jsem zklamaná.

 

Jenže mentorka mi opakovala, že pro moje téma a cílovku, kterou chci oslovit, tam určitě potenciál mám. Tak jsem se nevzdávala, byť výsledky nebyly valné. Na podzim jsem si pak zaplatila osobní mentoring přímo s expertkou na LinkedIn. Loni touto dobou jsem po hodinách s ní už zažívala první AHA momenty, udělala jsem změny a pocítila okamžité výsledky.

 

Takže přesně chápu, jak se cítíte, když jste na začátku. A velmi ráda vám své know-how předám na svých konzultacích nebo workshopech, abyste nemusely ztratit víc než rok jako já.

 

Na LinkedInu je to jako na všech sítích, není to sprint, ale maraton. A já svým klientům prakticky pomáhám se na něm rychle a správně rozjet.

 

Vysvětlím rozdíly oproti FB a jeho algoritmu, společně vytuníme profil a předám konkrétní (v mé praxi ověřené) tipy, jaké příspěvky zde fungují.
Také naučím vyhledávání ideálních klientů. LI nabízí unikátní vyhledávač lidí, které chcete oslovit, podle vzdělání, pozice kterou vykonávají nebo i konkrétní firmy.
…to vše ve free verzi profilu, já ho taky stále mám.
Lenka je certifikovaná hypoteční poradkyně s dlouholetou praxí od roku 2008. Pomáhá klientům najít co nejsnazší cesty k vlastnímu bydlení. Má talent srozumitelně vysvětlit postupy, které každého k ideálnímu domu/bytu dovedou. Více o ní si můžete přečíst zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.