Clubhouse – co to je a jak souvisí s hypotékou?

V dnešním článku vám představím sociální síť Clubhouse. Popíšu vám s ní své zkušenosti i z pohledu hypoték.

Že je netradiční, aby hypoteční specialistka napsala článek o sociální síti? Ano i ne. Když se totiž na dané sociální síti dlouhodobě a aktivně pohybuji, mohu vám předat svůj pohled na ni. Potřebujete hypotéku na koupi vysněného domu? Řeknu vám, jak a proč se o tomto tématu můžete na Clubhousu ode mě dozvědět více.

Světlo světa tato audio síť spatřila v roce 2020 a v České republice jsme o ní poprvé více slyšeli v lednu 2021. Stejně tak já. Funguje u ní určitá exkluzivita, protože vstup je na pozvání a dlouho byl limitován tím, že oficiální aplikace existovala pouze pro uživatele zařízení (mobily, tablety) s operačním systémem iOS. To se ale již změnilo, v květnu 2021 byla spuštěna oficiální aplikace pro Android.

EDIT: Od aktualizace v červenci 2021 už je síť zcela otevřená, pro operační sítě Android i iOS a nejsou již potřeb žádné pozvánky.

CLUBHOUSE = výhradně audio sociální síť. Je založená pouze na zvuku a živé komunikaci. Můžete navštěvovat místnosti (v ČR zvané familiérním novotvarem "roomky"), kde se mluví na různá témata. Podstatou je interaktivita TADY a TEĎ, po skončení totiž nikde na Clubhousu nezůstane záznam a i v pravidlech je zmíněn zákaz nahrávání.

Prostě jde o sociální síť, kde si lidé povídájí na různá vážná i nevážná témata. V kontextu doby - pandemie covidu - geniální náhrada chybějící sociální interakce.

Účastníci se dělí na mluvčí, kteří jsou nahoře na virtuálním pódiu a mluví a diváky, publikum. Každý z publika má možnost se přihlásit, mluvčí ho mohou vzít k sobě nahoru na pódium a můžete se zeptat na cokoli, co vás k tématu napadlo. Clubhouse hodně lidí (včetně mě) oslnil tím, že si zde máte možnost popovídat i s velice známými lidmi, které byste v běžném životě možná nikdy nepotkali a neměli možnost s nimi mluvit.

Clubhouse mě od začátku nadchl a svoji první roomku jsem zde uspořádala již 3. února 2021. Na téma, které řeším vždy a všude – hypotéky. Přišlo pár cizích lidí, poslechli si mé povídání a sami se na něco zeptali. Měli pak radost, že jsem jim osvětlila věci, o kterých dosud měli jen mlhavou představu.

Od té doby se snažím uspořádat místnost na téma hypoték každý týden. A moc mě to baví.

Už tušíte jak Clubhouse souvisí s hypotékou? Ano, můžete tam načerpat zajímavé informace, které vás na budoucí hypotéku připraví.

Jaká témata jsem již otevřela:

  • V čem je specifická hypotéka pro podnikatele?
  • Kupovat bydlení teď nebo čekat?
  • Problémy podnikatelů u hypoték.
  • Úrokové sazby a nákup nemovitosti.
  • Vylepšování bydlení a jeho financování.
  • Jak sestavit daňové přiznání pro hypotéku?
  • Hypotéka na investiční nemovitosti.
  • Jak se připravit na hypotéku před koupí nemovitosti.

Už jsem zmínila, že z těchto povídání neexistuje žádný záznam. Proto se k tématům budu v různých obměnách často vracet, podle toho, co může být pro zájemce o hypotéky aktuální. Zároveň jsem vymyslela vychytávku, jak souhrn řečeného zprostředkovat pro vás dál. Do své facebookové skupiny natáčím průběžně videa, kde shrnu, co jsme si v dané roomce povídali. Přidejte se TUDY.

Sledujte mě na Facebooku, Instagramu nebo přímo na Clubhouse a o každé další pořádáné roomce se včas dozvíte.

Nechce se vám sledovat další sociální síť a přitom by vás informace ode mě zajímaly? Přihlaste se na nějaký z mých webinářů, jejich aktuální nabídku můžete najít ZDE.

Lenka je certifikovaná hypoteční poradkyně s dlouholetou praxí od roku 2008. Pomáhá klientům najít co nejsnazší cesty k vlastnímu bydlení. Má talent srozumitelně vysvětlit postupy, které každého k ideálnímu domu/bytu dovedou. Více o ní si můžete přečíst zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.